Okulary narciarskie

Ochrona oczu podczas jazdy na nartach jest niezwykle ważna. Górska pogoda jest bardzo zmienna, dlatego nie dziwi nas fakt, że tego samego dnia towarzyszą nam opady śniegu, mgła, czy palące słońce.Aby jazda na nartach była nie tylko przyjemna, ale także bezpieczna, przed każdym sezonem należy starannie sprawdzić stan techniczny sprzętu i innych akcesoriów. Profesjonalny narciarz wyposażony jest nie tylko w dobrej jakości narty i buty, ale także gogle lub okulary narciarskie. Niestety często zapominamy o odpowiedniej ochronie oczu i uważamy, że zakup gogli to zbędny dodatek, który nie pełni żadnej istotnej funkcji.

Tymczasem gogle czy okulary to nie tylko modne i stylowe gadżety, ale przede wszystkim akcesoria zapewniające bezpieczeństwo i dobrą widoczność naszym oczom. Nawet zimowe słońce wysyła szkodliwe promieniowanie UV, przed którym musimy się chronić. Na rynku istnieje wiele wysokiej klasy marek gogli i okularów, które gwarantują oczom bezpieczeństwo. Cenioną marką jest „Uvex”.

Okulary narciarskie „Uvex” to niezwykle trwały i funkcjonalny produkt. Użytkownicy mogą wybrać szyby w różnych kolorach, które odpowiadają za poziom zabezpieczenia przed promieniowaniem IR. Zastosowano także system wentylacji szyb i oprawek. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość używania soczewek korekcyjnych. Zauszniki okularów wykonane są z miękkiego antyalergicznego materiału. Wśród akcesoriów marki Uvex znajdują się także gogle narciarskie. Produkt dostępny jest w różnych rozmiarach dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Podobnie jak w przypadku okularów, również w goglach najważniejszą rolę spełnia system wentylacji, który zapobiega parowaniu oraz parametry tj. kąt widzenia oraz filtr. Ponadto przy zakupie gogli warto zwrócić uwagę na ich budowę i liczbę soczewek.
Gogle narciarskie „Uvex” wykonane są z najlepszej jakości tworzywa. Niektóre modele gogli wyposażone są także w soczewki polaryzujące, które zmniejszą intensywność promieniowania. Wybór idealnego produktu powinien być więc podyktowanym dobrą i sprawdzoną marką. Okulary i gogle narciarskie Uvex dostosowane są do potrzeb każdego klienta.